Hayatımda hiç buzul görmemiştim ve bu geziyi iple çekiyordum Svaneti’ye yakın olan Chalaadi (Ushba) glacier adındaki Ushba buzula ulaşmak için sabahın erken saatlerinde yola çıkıyoruz.

Köye yaklaşık 17 km civarında..Yürüyüş zor değildi sadece tırmanış parkurunda biraz zorlandık..Bir dağ düşünün altından çağlayan bir nehir. Ve o nehirden ara sıra kopan buzullar..Bulunduğumuz yer çok güvenli değildi..Her an bir buzul parçası kopup üzerimize düşebilirdi..Ama biz gene de bu harika kareyi bir saate yakın oturup izledik. O nehrin gürül gürül sesi altında, buzulların o muhteşem maviliğini izlemek, inanılmaz mutlu etmişti beni..Mavi en sevdiğim renkti ama bu bambaşka bir maviydi…Doğal, samimi, derin … Buzların arasında ışılayan güzellik..Buz mavisi….

Buzul dönüşü çiçeklerle dolu harika bir patikadan geçtim, hepsi birbirinden güzeldi Arıların çiçeklerle dansını izledim tabi gene gruptan kopmuş en arkalarda kalmıştım 🙂 Sonra parkurumuza katılamayan Canciğer arkadaşım Zeynep için “ janset “ çiçekleri topladım, kocaman bir demet ..Bu çiçekler öyle güzeller ki..Özellikleri ise, dünyada sadece Kafkas dağlarında yetişmesi…

Dağlar ile birlikte çektiğim Janset çiçekleri en güzel fotoğraflarımdan biri olmaya aday bence..Dağ ve çiçekli konseptler en sevdiğim kareler arasında yer alır. Birkaç pozlamadan sonra istediğimi yakalamıştım..Ama ne yazık ki artık grubu hiç göremiyordum :)) Kaybolmuştum :))

Geziniz bol olsun
Sevgilerimle,

mm
Yazan

1 Yorum

  1. Ööğretmenim ne çok yer gezmişsiniz sizi çok seviyorum canım öğretmenim benim

Bir Yorum Yazın