Hakkımda

GezenKalem.com – Canan İLBAY Kimdir?

1982 tarihinde Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimi tamamladıktan sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliğine başladı. 2006 mezuniyetin ardından Ege Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde tezli yüksek lisansını tamamladı. 12 yıldır öğretmenlik yapan Canan İlbay İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümlerine devam ediyor. İngilizce ve Almanca biliyor. Planladığı Güney Amerika Rotası için de İspanyolca öğreniyor. 2006’dan beri Asya ve Avrupa’da 40 ülkeyi gezen Canan İLBAY çeşitli dergilerde gezi yazıları yazdı ve birçok üniversitede gezileri ile ilgili konferanslar verdi.

En kısa zamanda okuyucusu ile buluşacak olan ”Himalayaların Fısıltıları” ve ”Musonlarda Aşk” adlı iki kitabı üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılık yapan Canan İLBAY Avrupa’da katıldığı çeşitli yarışmalarda üç mansiyon ödülü kazandı. Farklı kültürlere olan merakı nedeni ile I-Ching, Feng Shui, Hatha Yoga, Yin Yoga ve Zen bilimi alanlarında Hindistan ve Nepal’de düzenlenen çeşitli eğitimlere katıldı. Asyada kaldığı sürenin büyük çoğunluğunu manastırlarda, dağ köylerinde ve meditasyon kamplarında geçirdi. Aynı zamanda Ortadoğu Tarihi, Dinler Tarihi ve Coğrafyaların Toplumların Psikolojik ve Sosyal durumlarına etkileri hakkındaki araştırmalarına devam ediyor.

Okuldan kalan zamanlarında gönüllü olarak çalıştığı kurumların yanı sıra seminerlere katılıp seyahatin bir sanat olduğunu sık sık vurguluyor. Kitap okumak hayatındaki en büyük tutkusu. Sıkı bir Cesare Pavese ve Virginia Woolf hayranı.

Sorularınız için mail atabilir veya aşağıdaki form aracılığıyla mesaj bırakabilirsiniz… gezenkalem@gmail.com

    Adınız (*)

    Email adresiniz(*)

    Konu

    Mesajınız